Smetana - smíšený pěvecký sbor

Pěvecký sbor Jičín

JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ JE PLÁNOVANÉ NA 10. – 12. 5. 2019

 

30.12. JSME ZAZPÍVALI V BUKVICI V KOSTELIKU K TRADIČNÍMU ZPŘÍJEMNĚNÍ SVÁTEČNÍCH DNÍ

V Bukvici v kostele 30.12. 2018

28.12 JSME SE SEŠLI K PŘÁTELSKÉMU SETKÁNÍ PŘI ZPĚVU VE SLATINÁCH V HOSTINCI

 

VÁNOČNÍ KONCERT V POROTNÍM SÁLE 21.12.2018 SE VYDAŘIL.

 

PODZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ  23. 11 – 25.11 2018 V DOLNÍM DVOŘE JSME VYUŽILI K POCTIVÉ PŘÍPRAVĚ NA VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ

JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ  V DOLNÍM DVOŘE PROBĚHLO 20.4 – 22.4. 2018

Návštěva pěveckého sboru Sborissimo z Písku u nás v Jičíně se uskutečnila 11. -13. 5. 2018  a 11.5. jsme uspořádali  společný koncert v Porotním sále jičínského zámku.

 

Podzimní soustředění je plánováno v Dolním Dvoře 23.11 – 25.11. 2018

V září 2017 jsme zahájili poctivou přípravu na adventní a vánoční vystoupení a koncert pravidelnými zkouškami na náměstí v Káčku (K-klub), která ještě zintenzivní na plánovaném soustředění tentokrát ne na chatě v Tužíně, ale v Dolním Dvoře u Lánova směrem na Vrchlabí. Pro naše soustředěné přípravy nám jistě poskytne odpovídající zázemí. Soustředění podzim 2017 je plánované 24.11 – 26.11.

JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ NA CHATĚ V TUŽÍNĚ  OD PÁTKA 21. 4- NEDĚLE 23.4.

Tradiční hudební setkání ve Slatinách před koncem roku 2016

Nadšená část sboru každoročně podpoří svojí účastí vystoupení turnovského sboru Musica Fortuna na hradu Valdštějně. 27. 12. 2016

PODZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ NA CHATĚ V TUŽÍNĚ NEDALEKO JIČÍNA. Víkend 4. až 6. 11.2016. Zpíváme a zkoušíme nové skladby pro vánoční koncerty.

22.4 – 24. 4. jsme se sešli na jarním soustředění na chatě v Tužíně. Přátelská nálada, výborné gastronomické zážitky z hrnců Marcely Havelkové velmi podpořily úspěch a radostné zkoušení nových písní a doladění již známých. Byla zvolena náhradní korepetitorka z našich řad za dočasně chybějící a těžko nahraditelnou Evu Havelkovou, Katka Kovandová – novější členka, která se odpovědného úkolu vedení sopránu a altu ujala velmi angažovaně a zasvěceně.

Začátkem roku jsme se sešli zpívat a hrát a společně se pobavit do příjemné hospůdky ve Slatinách. kdo mohl a chtěl, byl tam a kdo nemohl a nepřijel, litoval….

Po Vánocích 27.12. se koná tradiční koncert turnovského spřáteleného sboru Musica Fortuna na hradě Valdštejně. Takže někteří nadšení členové našeho sboru Smetana podpořili libozvučný výkon Fortuny svojí aktivní přítomností v početném publiku a zpestřili si tak sváteční dny.

Po vánočním koncertě našeho sboru v Jičíně v kostele Sv. Jakuba jsme zhodnotili náš pěvecký výkon při přátelském posezení v kavárně Gufo Gufo na Rynečku.

Aktuálně  v listopadu 2015 jsme se sešli na chatě v Tužíně nedaleko od Jičína, abychom dopilovali vánoční a další nové skladby před adventními vystoupeními a vánočním koncertem. Pro sladění hlasů a posílení basů a tenorů ochotně zavítali zpěváci z Turnovského sboru Musica Fortuna a svojí veselou a znalou účastí přispěli ke zdaru společných zkoušek.

Společenské a sborové akce v prvním pololetí zdařile proběhly. V dubnu soustředění na chatě na Tužíně  nedaleko Jičína. Příjemné prostředí a výborná profesionální kuchyně naší Marcely Havelkové podpořily naše pěvecké výkony při zkoušení nových skladeb , které pro nás zasvěceně vybírá i upravuje uznávaný sbormistr Vítězslav Čapek. Veselá nálada při společenské zábavě s kytarami a zpěvem přispěla zase více ke stmelení sboru. V květnu jsme se vydali i se členy našich rodin na třídenní osvěžující pobyt na chatě Na Špici na Benecku. Turistické výkony , útulné přívětivé zázemí chaty a krásné prostředí opět přispěly k výborné přátelské atmosféře, která ladí  s naším zpěvem a písničkami.

..Jarní soustředění Tužín 2015

Výlet do Velkých Karlovic, léto 2014

 

© 2013 - 2019, Smetana - smíšený pěvecký sbor Jičín. Created by David Sedlák a Marta Řezníčková :-)